Temat: Współczesne mechanizmy nadzoru nad podatnikami – jakie narzędzia i rozwiązania stosuje administracja skarbowa
Zapisy na warsztat: https://okp.elsa.org.pl/wspolczesne-mechanizmy-nadzoru/
Prowadzący: Leszek Dutkiewicz, Russell Bedford
Czas i miejsce: 6 listopada 2019 r., godz. 14.00 – 16.30, siedziba Russell Bedford Poland, Aleje Jerozolimskie 123A

russel
940×788 wzory postów OKP – 25.10 (3)

Plan warsztatu:

1. Wprowadzenie – krótka charakterystyka zasad odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe;
2. Podstawowe zasady dotyczące kontroli podatkowych;
3. Narzędzia weryfikacji, środki przymusu, jakimi dysponuje administracja skarbowa
• zabezpieczanie wykonywania zobowiązań podatkowych
• system STIR – automatyczna weryfikacja rozliczeń, powszechne wykorzystanie analiz „big data” – konsekwencje dla podatników
• możliwość zastosowania blokady rachunków bankowych – przesłanki, możliwość przeciwdziałania
• klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania – zakres stosowania, przykłady dotychczasowej praktyki
• dodatkowe zobowiązanie podatkowe – możliwość stosowania
• współpraca organów podatkowych z organami ścigania
4. CASE STUDY – w jaki sposób podatnik może ograniczyć ryzyko związane z czynnościami kontrolnymi administracji skarbowej i stosowaniem sankcji oraz zabezpiecz

Temat: Zmiany w VAT – rewolucji ciąg dalszy, czyli które bramki tym razem ubezpieczamy
Prowadzący: Magdalena Jaworska, MDDP
Zapisy na warsztat: https://okp.elsa.org.pl/zmiany-w-vat-rewolucji-ciag-dalszy-czyli-ktore-bramki-tym-razem-ubezpieczamy/
Czas i miejsce: 6 listopada 2019 r., godz. 17.00 – 18.30, siedziba MDDP, Mokotowska Square, ul. Mokotowska 49

mddp

Obowiązkowy split payment i biała lista podatników VAT to najważniejsze zmiany w VAT, które dotkną większość podatników. Po okresie względnego wytchnienia od zmian VAT, jesteśmy w środku kolejnego gorącego sezonu VATowskiego. Wszystkie osoby zainteresowane podatkami, zapraszamy na spotkanie po porcję wiedzy obowiązkowej! Podczas warsztatów prowadzonych przez Magdalenę Jaworską, doradcę podatkowego, radcę prawnego i starszego menedżera w MDDP wyjaśnimy, co się zmienia i jakie znaczenie od strony praktycznej mają nowe regulacje, kiedy i dla jakiego biznesu mają znaczenie, a także jakie będą konsekwencje ich niestosowania.

Zespół VAT MDDP to jeden z największych i najbardziej utytułowanych, specjalistycznych zespołów podatkowych w Polsce. Wszyscy czterej partnerzy Zespołu VAT znajdują się na liście najlepszych specjalistów VAT – „Indirect Tax Leaders” przygotowywanej przez prestiżowy tytuł International Tax Review, co czyni MDDP liderem podatków pośrednich w Polsce. MDDP jest jedynym podmiotem z Polski zaproszonym do Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską.

Zespół kompleksowo zajmuje się polskim i europejskim podatkiem, jego członkowie są ekspertami sejmowymi, ekspertami organizacji przedsiębiorców oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych, a także autorami wielu publikacji dotyczących VAT, w tym m.in. “Mechanizm podzielonej płatności w pytaniach i odpowiedziach”,Split payment od 1 listopada 2019 r., komentarza do ustawy o VAT (mającego już 15. aktualizowanych wydań) i wielu innych książek dot. VAT.

Temat: Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję organu podatkowego
Zapisy: https://okp.elsa.org.pl/skarga-do-wojewodzkiego-sadu-administracyjnego-na-decyzje-organu-podatkowego/
Prowadzący: Mariusz Jurkiewicz, Adwokat, starszy menedżer w zespole postępowań podatkowych i sądowych KPMG Tax M.Michna sp.k; .Łukasz Kupiec, Radca prawny, młodszy menedżer w zespole postępowań podatkowych i sądowych KPMG Tax M.Michna sp.k.
Czas i miejsce: 6 listopada, godz. 15:00-16:30, sala D/306, budynek  D, Akademia Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 57/59)

Na warsztacie będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami zespołu i zostawienia swojego CV.

940×788 wzory postów OKP – 26.10 (1)

Polskie prawo podatkowe podlega ciągłym zmianom. Podatnicy nie zawsze nadążają za ich tempem. Sytuacja taka, w połączeniu z często niejasno sformułowanymi przepisami prawa, stwarza organom podatkowym dogodną okazję do szukania dodatkowych dochodów dla budżetu państwa. W praktyce, spotkać się można z wieloma przypadkami dowolnego i w rezultacie niekorzystnego dla podatników interpretowania niejasnych przepisów prawa przez te organy. Podczas warsztatu specjaliści z zespołu postępowań podatkowych i sądowych KPMG przybliżą studentom praktyczne aspekty pisania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję organu podatkowego.

Zespół postępowań podatkowych i sądowych (Tax Litigation) zajmuje się reprezentowaniem i wspomaganiem klientów w postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi i skarbowymi oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi, a także obroną klientów w sprawach karnych skarbowych. Usługi świadczone przez zespół obejmują kwestie dotyczące wszystkich podatków obowiązujących w Polsce, tj. w szczególności podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), podatku od towarów i usług (VAT), podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) oraz podatku akcyzowego, które są przedmiotem postępowań.